Okolí

Jeseníky se rozkládají v nejsevernějším cípu Moravy u státní hranice s Polskem. Jejich jádrem je Hrubý Jeseník. Oblast dále tvoří masív Kralického Sněžníku, Rychlebské hory a Nízký Jeseník. 

Penzion nabízí 6 dvoulůžkových pokojů s přistýlkami a dva dvoulůžkové apartmány s přistýlkami odpovídající standartu vyšší kvality. Dále je součástí penzionu nekuřácký bar a vinárna, lyžárna s moderními vysoušeči lyžařských bot, parkoviště pro 8 osobních automobilů, altán s krbem a grilem, venkovní bazén se zastřešením a sauna.

 

Zimní a letní aktivity :

Lyžařský vlek 2 min. od penzionu (délka 500 m s převýšením 130 m), běžecké tratě v okolí, lyžařské středisko Buková Hora (10 min. autem),Čenkovice (15 min autem), Dolní Morava (15 min autem)

Více informací ZDE

Okolí:

Jeseníky se rozkládají v nejsevernějším cípu Moravy u státní hranice s Polskem. Jejich jádrem je Hrubý Jeseník. Oblast dále tvoří masív Kralického Sněžníku, Rychlebské hory a Nízký Jeseník.

Region Králicko leží v nejvýchodnějším cípu Čech na rozhraní Moravy a Polska, v okrese Ústí nad Orlicí. Původně hornické město, které je hlavním východiskem pro oblast Kralického Sněžníku. V minulosti se proslulo především řezbářstvím. K architektonickým zajímavostem patří klasicistní radnice, dnes muzeum. Významnou kulturní památkou je Hora Matky Boží s klášterem - tradiční poutní místo Králík, která svou historií, architekturou a interiérem přitahuje řadu let turisty nejen z naší vlasti, ale i ze zahraničí. V létě Vám Králicko nabízí ideální podmínky pro turistiku a cyklistiku, v zimě pro sjezdové a běžecké lyžování. Jednou z největších atrakcí této oblasti, jež můžete navštívit, je mohutný systém československého pohraničního opevnění z let 1935-1938. Jedinečná poloha umožňuje krátkodobé návštěvy sousedního Polska, turisté tu mohou kromě silničního a železničního přechodu využít i husté sítě hraničních přechodů pro pěší a cyklisty. Králicko je jednou z nejméně ekologicky poškozených oblastí v České republice, a proto i ideální oázou klidu pro strávení dovolené.

FOTOGALERIE

Navštivte malebnou krajinu na pomezí Jeseníku a Orlických hor.

ROZCESTNÍK

Přehled turistických a lyžařských destinací v Okolí penziónu

REZERVACE

Zarezervujte si včas ubytování na našem penzionu